Kommande danskvällar i Jämtland och Härjedalen

Här kan du ladda ner Jämtlands fickprogram för sommaren 2019
Och här kan du ladda ner grannlänet Västernorrlands fickprogram för sommaren 2018

maj 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 24 Östersund Sandviken DateEloge 20:00-01:00
lördag 25 Aspåsnäset Logen Blender 21:00-01:00
fredag 31 Östersund Sandviken Casanovas 21:00-01:00
juni 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 7 Östersund Sandviken SkåningarnaSandins 20:00-01:00
lördag 8 Aspåsnäset Logen Jannez 21:00-01:00
fredag 14 Östersund Sandviken Sannex 21:00-01:00
lördag 15 Aspåsnäset Logen Callinaz 21:00-01:00
fredag 21 Östersund Sandviken Callinaz 22:00-02:00
lördag 22 Hammarstrand Trätojordsbacken MannerzMartinez 21:00-02:00
lördag 22 Oviken Fröjdholmen Mickeys 21:00-01:00
onsdag 26 Hällesjö Furuviken Martinez 20:00-24:00
fredag 28 Östersund Sandviken Streaplers 21:00-01:00
lördag 29 Aspåsnäset Logen CasanovasPerikles 21:00-02:00
juli 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
tisdag 2 Bispgården Gerålund Jive 21:00-01:00
tisdag 2 Östersund Sandviken Blixterz 20:00-24:00
torsdag 4 Arvesund Bygdegården Thor-Görans 20:00-24:00
fredag 5 Östersund Sandviken PHs (Per-Håkans) 21:00-01:00
lördag 6 Bångåsen Logen Mickeys 21:00-01:00
tisdag 9 Bispgården Gerålund Agneta & Peter 21:00-01:00
onsdag 10 Hällesjö Furuviken Perikles 20:00-24:00
torsdag 11 Arvesund Bygdegården Mickeys 20:00-24:00
fredag 12 Östersund Sandviken Jannez 21:00-01:00
lördag 13 Skålan Bygdegården Martinez 21:00-01:00
söndag 14 Hällesjö Furuviken Expanders 20:00-24:00
onsdag 17 Hällesjö Furuviken Jannez 20:00-24:00
fredag 19 Östersund Sandviken Blender 21:00-01:00
lördag 20 Hunge Folkets Hus Black Jack 21:00-01:00
lördag 20 Lillhärdal Härdalsyran Larz Kristerz 21:00-01:00
lördag 20 Storåsen Björnlogen Holmsten Trio 21:00-01:00
onsdag 24 Hällesjö Furuviken Framed 20:00-24:00
fredag 26 Kall Västgård Gamefair ElogeMickeys 21:00-01:00
lördag 27 Kall Västgård Gamefair ElogeMickeys 21:00-01:00
tisdag 30 Bispgården Gerålund Ramzel 21:00-01:00
onsdag 31 Hällesjö Furuviken PHs (Per-Håkans) 20:00-24:00
augusti 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 2 Östersund Sandviken MartinezMickeys 20:00-01:00
torsdag 8 Arvesund Bygdegården Martinez 20:00-24:00
fredag 9 Östersund Sandviken Titanix 21:00-01:00
lördag 10 Aspåsnäset Logen Jannez 21:00-01:00
fredag 16 Östersund Sandviken Lövgrens 21:00-01:00
lördag 17 Hammerdal Svartviken Eloge 21:00-01:00
fredag 23 Östersund Sandviken Black Jack 21:00-01:00
lördag 24 Aspåsnäset Logen Blender 21:00-01:00
fredag 30 Östersund Sandviken Donnez 21:00-01:00
lördag 31 Aspåsnäset Logen Expanders 21:00-01:00
lördag 31 Kallsedet Folkets Hus Futten Eloge 21:00-01:00
september 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 6 Östersund Sandviken Expanders 21:00-01:00
lördag 28 Stugun Nornan Sannex 21:00-01:00
oktober 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 26 Föllinge Allaktivitetshallen DateExpandersJannez 20:00-02:00 Dansnatta...
november 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 15 Östersund Furuparken CallinazJannez 20:00-02:00 Novemberfo...
lördag 16 Östersund Furuparken BlenderExpanders 20:00-02:00 Novemberfo...