Tidigare danstillfällen

Nedan listas alla danstillfällen som tidigare listats på LEJONDANS men som passerat. Urvalet kan begränsas i tiden och reduceras till att endast omfatta tillfällen i vissa landskap, på specifika dansställen eller med specifika orkestrar. Håll in "Ctrl" för att markera/avmarkera fler alternativ. Om inget alternativ för datum, landskap, dansställen eller dansband väljs så kommer respektive filter ej att aktiveras.

Till exempel, 2020-07-14
Till exempel, 2020-07-14
juli 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
söndag 14 Hällesjö Furuviken Expanders 20:00-24:00
onsdag 17 Hällesjö Furuviken Jannez 20:00-24:00
onsdag 17 Kyrkdal Ärstaparken Casanovas 20:00-24:00 "Malu...
torsdag 18 Kyrkdal Ärstaparken Blender 20:00-24:00 "Malu...
fredag 19 Östersund Sandviken Blender 21:00-01:00
lördag 20 Hunge Folkets Hus Black Jack 21:00-01:00
lördag 20 Långsele Hanssons Loge CasanovasExpanders 20:00-01:00
lördag 20 Lillhärdal Härdalsyran Larz Kristerz 21:00-01:00
lördag 20 Storåsen Björnlogen Holmsten Trio 21:00-01:00
onsdag 24 Hällesjö Furuviken Framed 20:00-24:00
onsdag 24 Kyrkdal Ärstaparken Sannex 20:00-24:00
onsdag 24 Långsele Hanssons Loge Tommys 19:00-22:30
fredag 26 Kall Västgård Gamefair ElogeMickeys 21:00-01:00
lördag 27 Kall Västgård Gamefair ElogeMickeys 21:00-01:00
tisdag 30 Bispgården Gerålund Ramzel 21:00-01:00
onsdag 31 Hällesjö Furuviken PHs (Per-Håkans) 20:00-24:00
onsdag 31 Kyrkdal Ärstaparken Expanders 20:00-24:00
onsdag 31 Långsele Hanssons Loge Bob Stevens 19:00-22:30
augusti 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 2 Östersund Sandviken MartinezMickeys 20:00-01:00
onsdag 7 Kyrkdal Ärstaparken Jannez 20:00-24:00
torsdag 8 Arvesund Bygdegården Martinez 20:00-24:00
torsdag 8 Långsele Hanssons Loge Matz Bladhs 19:00-22:30
fredag 9 Östersund Sandviken Titanix 21:00-01:00
lördag 10 Aspåsnäset Logen Jannez 21:00-01:00
lördag 10 Långsele Hanssons Loge Martinez 20:00-24:00
torsdag 15 Långsele Hanssons Loge Lövgrens 19:00-22:30
fredag 16 Östersund Sandviken Lövgrens 21:00-01:00
lördag 17 Hammerdal Svartviken Eloge 21:00-01:00
lördag 17 Långsele Hanssons Loge DateFoxie 20:00-01:00
torsdag 22 Långsele Hanssons Loge Ola & Jag 19:00-22:30
fredag 23 Östersund Sandviken Black Jack 21:00-01:00
lördag 24 Aspåsnäset Logen Blender 21:00-01:00
fredag 30 Östersund Sandviken Donnez 21:00-01:00
lördag 31 Aspåsnäset Logen Expanders 21:00-01:00
lördag 31 Kallsedet Folkets Hus Futten Eloge 21:00-01:00
september 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 6 Härnösand Parkaden BlenderCallinazFoxie 19:00-03:00 Maran - Hö...
fredag 6 Östersund Sandviken Expanders 21:00-01:00
lördag 7 Härnösand Parkaden ExpandersFoxieMannerz 19:00-03:00 Maran - Hö...
lördag 28 Stugun Nornan Sannex 21:00-01:00
lördag 28 Sveg Camp Sveg (Folkets Hus) Martinez 21:00-02:00
oktober 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 4 Östersund Folkets Hus JannezPerikles 20:00-02:00 DansYran
lördag 5 Östersund Folkets Hus BlenderMickeys 20:00-02:00 DansYran
lördag 19 Östersund Folkets Hus Callinaz 21:00-01:00
lördag 26 Föllinge Allaktivitetshallen DateExpandersJannez 20:00-02:00 Dansnatta...
november 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 1 Östersund Folkets Hus Lasse Stefanz 21:00-01:00
lördag 2 Östersund Folkets Hus Larz Kristerz 21:00-01:00
fredag 15 Östersund Furuparken CallinazJannezVoyage 20:00-02:00 Novemberfo...
lördag 16 Östersund Furuparken BlenderExpandersShine 20:00-02:00 Novemberfo...
fredag 22 Vemdalsskalet Högfjällshotellet ElogeLasse Stefanz 21:00-01:00
lördag 23 Östersund Folkets Hus Donnez 21:00-01:00
lördag 23 Vemdalsskalet Högfjällshotellet Black Jack 21:00-01:00
fredag 29 Östersund Folkets Hus Casanovas 21:00-01:00
december 2019 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 13 Strömsund Folkets Hus Jannez 21:00-01:00
lördag 21 Östersund Folkets Hus Jannez 21:00-01:00
onsdag 25 Kaxås Bygdegården Mickeys 22:00-02:00
torsdag 26 Laxsjö Bygdegården Jannez 21:00-01:00
januari 2020 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 3 Ramvik Folkets Hus ExpandersJannez 20:00-01:00
lördag 4 Stugun Nornan Jannez 21:00-01:00
fredag 10 Häggenås Häggenåshallen Jannez 21:00-01:00
fredag 31 Vemdalsskalet Högfjällshotellet Perikles 21:00-01:00
februari 2020 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 1 Östersund Furuparken Perikles 21:00-01:00
torsdag 6 Vemdalsskalet Högfjällshotellet Blender 21:00-01:00
fredag 7 Östersund Folkets Hus Blender 21:00-01:00
fredag 14 Östersund Folkets Hus Lasse Stefanz 21:00-01:00
fredag 21 Östersund Folkets Hus Jannez 21:00-01:00
lördag 22 Sveg Camp Sveg (Folkets Hus) Martinez 21:00-01:00
fredag 28 Östersund Folkets Hus Donnez 21:00-01:00
mars 2020 Ort Dansställe Dansband Tid Information
fredag 13 Östersund Folkets Hus Streaplers 21:00-01:00
fredag 13 Vemdalsskalet Högfjällshotellet Eloge 21:00-01:00
lördag 21 Östersund Folkets Hus Skåningarna 21:00-01:00
fredag 27 Östersund Folkets Hus BlenderCasanovasJannez 19:00-01:00
april 2020 Ort Dansställe Dansband Tid Information
torsdag 9 Östersund Furuparken Jannez 21:00-01:00
lördag 18 Stugun Nornan CasanovasExpanders 21:00-02:00
fredag 24 Östersund Folkets Hus Black Jack 21:00-01:00
maj 2020 Ort Dansställe Dansband Tid Information
lördag 2 Nälden Näskotthallen JannezMickeysStreaplers 21:00-01:00